Kategori: Foreningen

Bestyrelsen

Kulturkaravanes bestyrelse 2018 Formand Claus Langer, 26 17 33 41, claus.langer@kulturkaravanen.dk Næstformand Palle Brusenius,  palle.bruselius@kulturkaravanen.dk Kasserer Tom Egelund Thomsen, tom.e.thomsen@kulturkaravanen.dk Medlem Sonja Eliassen, 21 18 56 44, sonja.eliassen@kulturkaravanen.dk Medlem Jens Saarup, 25 23 12 60, jens.saarup@kulturkaravanen.dk Medlem Kasper Rønnow, kasper.ronnow@kulturkaravanen.dk Medlem Henrik Jørgensen, 22 91 93

Foreningen

Foreningen Kulturkaravanen Et af Kulturkaravanens vigtigste mål er at gøre Hvalsø til en bedre by at bo i. Vi vil undgå, at Hvalsø havner som en soveby med Roskilde og Holbæk som centre for vores fælles kulturliv. Vi vil gerne

Formand og booking, Claus Langer

Claus Langer Bentsensvej 26,  4330  Hvalsø, tlf.  26 17 33 41 claus.langer@kulturkaravanen.dk 

Medlem af bestyrelsen og kasserer, Tom E. Thomsen

Tom E. Thomsen, Folehaven 5, 4330 Hvalsø, Tlf. 2121 7335 tom.e.thomsen@kulturkaravanen.dk

Medlem af bestyrelsen, Palle Bruselius

  Palle Bruselius, Solvænget 12, 4330 Hvalsø, Tlf. 2073 8788. palle.bruselius@kulturkaravanen.dk, Jeg er årgang 1951 og har boet i Hvalsø siden 1992 sammen med Jette. Jeg har to voksne børn og to børnebørn. Til daglig arbejder jeg dels som journalist

Medlem af bestyrelsen, Sonja Eliassen

Sonja Eliassen, 21 18 56 44, sonja.eliassen@kulturkaravanen.dk

Medlem af bestyrelsen, Jens Saarup

Jens Saarup, Skovvej 15b, 4330 Hvalsø, Tlf 2523 1260 jens.saarup@kulturkaravanen.dk Når jeg er til koncert i Hvalsø Kulturhus med et fedt orkester med en hylende guitarsolo i front fra scenen og 200 ellevilde tilhørere på gulvet synes jeg, at Hvalsø er

Medlem af bestyrelsen, Kasper Rønnow

Kasper Rønnow kasper.ronnow@kulturkaravanen.dk

Suppleant til bestyrelsen, Lars Henneberg

lars.henneberg@kulturkaravanen.dk

Suppleant til bestyrelsen, Henrik Jørgensen

Henrik Jørgensen Sandbechs Alle 13 4330 Hvalsø 22919322 henrik@kulturkaravanen.dk Musikken kan vi ikke undvære – den omgiver os dagligt, og vi bliver i godt humør når musikken spiller! Kulturkaravanen er for mig en super mulighed for at kombinere netop det,

Top
assignment_turned_in Registrations
Indtast din mailadresse
Vil du være aktiv mellem og hjælp til ved arrangementerne en gang i mellem
Kulturkaravanen udsender mail med nyheder og tilbud
Please login to view this page.
Please login to view this page.
Please login to view this page.